استراتژی مووینگ اوریج برای ورود به معاملات

استراتژی مووینگ اوریج

 • به احتمال زیاد به تازگی با ترید آشنا شده اید و در پلتفرمهای معاملاتی مختلف مووینگ اوریج را دیده اید و برایتان سوال پیش آمده که چطور می توان با آن معامله کرد. پیشنهاد می کنم ابتدا در مورد میانگین متحرک و ساز و کار آن اطلاعات خوبی کسب کنید، زیرا در این مقاله از بخش آموزش فارکس می‌خواهیم به استراتژی مووینگ اوریج برای ورود به فارکس بپردازیم و اینکه چطور می توان با آن به معامله گری پرداخت.

  پیش از آن لازم است یادآوری کنیم که مووینگ اوریج ها می توانند هم روند بازار را به شما نشان دهند و هم اینکه چه زمانی روند قصد برگشت و تغییر حرکت دارد. تنها کاری که باید انجام داد اضافه کردن چند مووینگ با تنظیمات مختلف به چارت معاملاتی خود و انتظار برای کراس آن هاست. کراس مووینگ اوریج وقتی اتفاق می افتد که یکی از روی دیگری گذر کند و آن را قطع نماید.

  مووینگ اوریج (MA) یک ابزار تحلیل تکنیکال و یک نوع اندیکاتور فارکس ساده است که داده های قیمت را با ایجاد یک قیمت متوسط به طور مداوم به روز می‌کند. میانگین در یک دوره زمانی خاص گرفته می‌شود، مانند 10 روز، 20 دقیقه، 30 هفته یا هر بازه زمانی که تریدر انتخاب می‌کند.

  استفاده از مووینگ در معاملات شما مزایایی دارد و همچنین گزینه‌هایی برای استفاده از نوع مووینگ وجود دارد. استراتژی مووینگ اوریج نیز محبوب هستند و می‌توانند متناسب با هر تایم فریم، مناسب سرمایه‌گذاران بلند مدت و معامله‌گران کوتاه مدت باشند.

  چرا باید از استراتژی مووینگ اوریج استفاده كنیم؟

  استراتژی مووینگ اوریج به کاهش میزان شلوغی و هرج و مرج اضافی در نمودارهای قیمتی کمک می‌کند. همچنین هنگامی كه شما مووینگ اوریج را بررسی می‌کنید می‌توانید ایده اولیه‌ای را در خصوص حركت قیمت، بدست آورید.

  مووینگ اوریج همچنین می‌تواند به عنوان حمایت یا مقاومت عمل کند. در روند صعودی، مووینگ 50 روزه، 100 روزه یا 200 روزه ممکن است به عنوان سطح حمایت و عرضه و تقاضا عمل کند، مووینگ اوریج به عنوان یك سطح مقاومت برای حركت صعودی قیمت نشان داده شده است.

  استراتژی مووینگ اوریج به زبان ساده

  زمانی که یک مووینگ آن یکی را قطع می کند، سیگنال احتمالی خوبی برای تغییر روند در بازار خواهیم داشت، بنابراین این حالت به شما کمک می کند تا در زمان خوبی با یک ترید خوب وارد بازار شوید. با یک ورود خوب، احتمال کسب سودهای بزرگتر و بیشتر با ریسک کمتر نیز نصیب شما خواهد شد.

  اجازه دهید یک نگاه به چارت دلار ین USDJPY زیر بیاندازیم تا به کمک آن استراتژی مووینگ اوریج را بتوانیم بهتر توضیح دهیم.

  استراتژی مووینگ اوریج به زبان ساده

  در نمودار بالا می بینیم که این زوج ارز از ماه آوریل تا ماه جولای در یک روند صعودی بسیار زیبا در حال حرکت بوده و تا حوالی قیمت 124.00 بالا رفت است. اما پس از آن به آرامی به سمت پایین آمده و در اواسط ماه جولای مشاهده می کنیم که مووینگ اوریج 10 به زیر 20 آمده و به عبارتی یک کراس یا تقاطع روی داده است. پس از آن چه شده؟

  بله درست حدس زدید، یک روند نزولی خیلی خوب! اگر شما در آن موقع با استراتژی مووینگ اوریج یک سفارش معاملاتی فروش باز کرده بودید می توانستید هزاران پیپ از بازار سود بگیرید.

  البته شاید تمامی سیگنالهایی که توسط این استراتژی بوجود می آید منجر به هزاران پیپ سود نگردد و حتی ممکن است پوزیشن های ضررده را نیز تجربه کنیم. اما اگر به خوبی حد ضرر خود را مشخص کنید و در جای مناسب حد سود قرار دهید، می توانید سودهای بسیار خوبی توسط این روش معاملاتی از بازار بگیرید.

  استراتژی معاملاتی Crossovers

  کراس اور یکی از اصلی ترین استراتژی مووینگ اوریج هاست. نوع اول آن بر اساس یک تقاطع قیمتی است، زمانی که قیمت از مووینگ بالاتر یا پایین‌تر می‌رود تا نشان دهنده تغییرات احتمالی در روند باشد.

  استراتژی دیگر این است که دو مووینگ اوریج را روی نمودار اعمال کنید: یکی با تایم‌ فریم بلندتر و دیگری در محدوده زمانی كوتاه‌تر. وقتی میانگین متحرك در دوره زمانی كوتاه‌تر از میانگین متحرك بلند مدت عبور کند، ما با یك سیگنال خرید روبروییم، زیرا نشان می‌دهد روند در حال تغییر است. این روش به اصطلاح صلیب طلایی شناخته می‌شود.

  در همین حال، هنگامی که میانگین متحرك کوتاه مدت از مووینگ اوریج بلند مدت به سمت پایین نزول كند، سیگنال فروش داده است، زیرا نشان می‌دهد روند قیمتی در حال تغییر است. این اتفاق به عنوان صلیب مرگ شناخته می شود.

  استراتژی معاملاتی Crossovers

  استراتژی مووینگ اوریج Guppy Multiple

  استراتژی مووینگ اوریج Guppy Multiple گوپی، از دو مجموعه جداگانه از مووینگ نمایی (EMA) تشکیل شده است. مجموعه اول برای سه، پنج، هشت، ده، دوازده و پونزده روز معاملاتی گذشته است. داریل گوپی، معامله‌گر استرالیایی و مخترع GMMA، معتقد بود که این مجموعه اول احساسات و جهت معامله‌گران کوتاه مدت را برجسته می‌کند. مجموعه دوم از EMA ها برای سی، چهل، پنجاه و شصت روز قبل تشکیل شده است.

  در صورتی كه برای تغییر ماهیت حركت قیمتی یک جفت ارز خاص باید تعدیلاتی انجام شود، این مووینگ اوریج نمایی بلندمدت است که تغییر می‌کند. این مجموعه دوم قرار است فعالیت سرمایه‌گذاران بلند مدت را نشان دهد.

  اگر به نظر نمی رسد که یک روند کوتاه مدت از میانگین های بلند مدت حمایت می‌کند، ممکن است نشانه خسته شدن روند بلند مدت باشد. برای تصویر بصری، با استفاده از سیستم گوپی، می‌توانید مووینگ کوتاه مدت را یک رنگ و همه مووینگهای بلند مدت را یک رنگ دیگر قرار دهید.

  معایب Moving averages چیست؟

  مووینگ اوریج بر اساس داده‌های زمانی قیمت به ما اطلاعات میدهد، و هیچ مبنای خاص دیگری در مورد محاسبه و پیش‌بینی قیمت ندارد. بنابراین، نتایج با استفاده از مووینگ می‌تواند تصادفی باشد. گاهی اوقات، به نظر می‌رسد که بازار به حمایت/مقاومت مووینگ و سیگنال‌های معاملاتی آن احترام می‌گذارد و در مواقعی دیگر، این شاخص‌ها هیچ هم‌پوشانی خاصی را نشان نمی‌‌دهد.

  یک مشکل عمده دیگر نیز این مسئله است که در صورت تغییرات خاص قیمت، نمودار ممکن است به بالا و یا پایین بچرخد و چندین روند معکوس یا علائم متفاوت معاملاتی را ایجاد کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، بهتر است استفاده از استراتژی مووینگ اوریج را تا مدتی كنار بگذارید یا از شاخص‌های دیگری برای روشن شدن روند پیش رو در بازار استفاده کنید.

  وقتی مووینگ اوریج‌ها برای مدتی در هم پیچیده می‌شوند، همین امر می تواند چندین معامله باخت و سیگنال های نادرست را برای شما ایجاد کند.

  به خاطر همین است که اغلب تریدرها این ابزار را با نسبت‌های فیبوناچی اصلاحی یا اندیکاتور ایچی موکو ترکیب می کنند تا نتایج معاملاتی بهتری از بازار بگیرند.

  استراتژی مووینگ اوریج در شرایط روندی قوی بسیار خوب عمل می‌کند اما در شرایط نامنظم یا متغیر قیمتی چندان دقیق عمل نمی‌کند. تعدیل بازه زمانی می‌تواند به طور موقت این مشکل را برطرف کند، اگرچه در برخی مقاطع، این مسائل بدون توجه به بازه زمانی انتخاب شده برای مووینگ رخ می دهد.

  تریدهای موفق چطور معامله می کنند؟

  کاری که اغلب تریدرهای موفق برای کسب درآمد از فارکس به کمک این اندیکاتور انجام می دهند این است که با هر بار کراس کردن اندیکاتورها، پوزیشن قبلی خود را چه در سود و چه در ضرر می بندند و پوزیشن جدیدی باز می کنند.

  برای مثال در سایت BabyPips یک تریدری که اسم استراتژی خود را که از همین مقاله گرفته HLHB نام گذاری کرده، به محض کراس جدید پوزیشن را می بندد و حد ضرر خود را نیز در فاصله 150 پیپی نقطه ورود قرار می دهد.

  دلیل این موضوع این است که شما نمی دانید کراس بعدی اندیکاتور چه زمانی اتفاق می افتد و ممکن است با باز گذاشتن بیش از حد معامله، ضرر جبران ناپذیری به خود بزنید.

  نکته مهم در مورد استراتژی مووینگ اوریج

  نکته ای که می بایست قبل از تست کردن این روش به آن توجه کنید این است که این روش در بازارهایی با روندهای بزرگ عملکرد فوق العاده ای از خود نشان می دهد اما در بازارهای رنج و نوسانی نمی تواند به خوبی نتیجه دهد. در بازارهای رنج شما پشت سر هم سیگنالهای خرید و فروش اشتباه دریافت خواهید کرد که نتیجه ای جز ضرر ندارند.

  اما اگر بتوانید به توصیه همیشگی عمل کنید و روند را دوست خود بدانید و در مواقع صحیح از آن بهره بجویید، قطعا جزو موفق ترین تریدرهایی خواهید شد که بازار به خود دیده است!

  نتیجه گیری پایانی در خصوص مووینگ اوریج

  مووینگ اوریج داده های قیمت را با هموارسازی و ایجاد یک خط جاری برای معامله‌گران ساده می‌کند. این امر مشاهده روند قیمتی را آسان‌تر می‌کند.

  میانگین‌های متحرک نمایی سریعتر نسبت به مووینگ ساده به تغییرات قیمت واکنش نشان می‌دهند. در برخی موارد، این مسئله ممکن است خوب و به سود معامله‌گران باشد، و در برخی دیگر، ممکن است سیگنال‌های کاذب ایجاد کند. مووینگ با دوره زمانی کوتاه‌تر (به عنوان مثال 20 روز) سریعتر از تغییرات میانگین با یک دوره زمانی طولانی‌تر (مثلا 200 روز) به تغییرات قیمت واكنش نشان می‌دهد.

  کراس اوورهای متحرک متوسط یک استراتژی محبوب برای ورود و خروج در بازار فاركس است. مووینگ اوریج ها همچنین می‌توانند مناطق حمایت یا مقاومت بالقوه را برای شما برجسته کنند.

  استراتژی مووینگ اوریج همیشه بر اساس داده های تاریخی عمل میكند و به سادگی میانگین قیمت را در یک بازه زمانی مشخص نشان می‌دهد. در نهایت برای شما عزیزان استفاده از بهترین بروكر فاركس را پیشنهاد می كنیم تا با آسودگی خاطر بیشتر به معاملات خود بپردازید.

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۶ رای

  2 کامنت ها

   • ممنون رامین جان از نظر خوبتون و انتقاد به جایی که دارید. بله سایت در دست تغییرات هست و به زودی این مشکلات برطرف خواهند شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *