اندیکاتور تشخیص رنج

اندیکاتور تشخیص حالت رنج

 • معامله گر برنده کسی است که حالت های مختلف بازار را به خوبی تشخیص می دهد و از آن ها به بهترین شکل استفاده می کند. معمولا حالت روند دار بازار موقعیت های بیشتری جهت معامله به تریدر می دهد اما تشخیص حالت رنج نیز می تواند بسیار سودده باشد. برای این کار می توانید علاوه بر تکیه کردن به تجربه های معاملاتی و تحلیلی خویش، از اندیکاتور تشخیص حالت رنج که در این مقاله برای شما آماده کردیم نیز استفاده کنید.

  مزایای اندیکاتور تشخیص رنج

  این اندیکاتور که در زبان انگلیسی به نام اندیکاتور ساندویچ بار (Sandwich bar indicator) نیز شناخته می شود، می تواند با دقت بیش از 95% حالات رنج بازار را تشخیص دهد. این حالاتی که اندیکاتور تشخیص می دهد به شدت برای ترید کردن در بازار فارکس موفقیت آمیز است اما به ندرت اتفاق می افتد.

  • میزان رنج در تنظیمات اندیکاتور قابل تغییر است.
  • تمامی رنگ ها قابل شخصی سازی است.
  • می توانید سیگنالهای اندیکاتور را از طریق ایمیل، نوتیفیکشن دسکتاپ و آلارم صوتی دریافت کنید.

  چگونه می توان با اندیکاتور تشخیص حالت رنج معامله کرد؟

  • زمانی که باکس آبی پدیدار می شود، بریک اوت صعودی از رنج را نشان می دهد که می توان با اخذ معامله خرید و قراردادن حد ضرر زیر باکس و همچنین حد سود به صورت شناور (استاپ تریلینگ) با آن به کسب سود پرداخت.
  • زمانی که باکس قرمز پدیدار می شود، بریک اوت نزولی از رنج را نشان می دهد که می توان با اخذ معامله فروش و قراردادن حد ضرر بالای باکس و همچنین حد سود به صورت شناور (استاپ تریلینگ) با آن به کسب سود پرداخت.

  نکات مهم در ترید با بریک اوت حالت رنج

  مهم ترین نکته ای که می بایست به آن اشاره کنیم، این است که کمی چاشنی تحلیل تکنیکال و شعور معامله گری را نیز باید به ترید با این اندیکاتور اضافه کرد. به عبارت دیگر، وقتی بریک اوت با یک کندل ناشی از خبر که حرکت بسیار بزرگی نیز داشته، همراه می شود، باید از معامله کردن پرهیز کرد.

  نمونه هایی از معامله با این اندیکاتور را در تصاویر زیر مشاهده می کنید.

  چگونه می توان با اندیکاتور تشخیص حالت رنج معامله کرد؟

   دانلود اندیکاتور تشخیص حالت رنج: Download Sandwich bar indicator

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۹ رای

  9 کامنت ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.