انواع سفارشات در فارکس و آموزش آنها

انواع سفارشات در فارکس و آموزش آنها

 • قبل از اینکه وارد عرصه آموزش فارکس شوید، انواع سفارشات در فارکس (Order Types) وجود دارد که باید با آنها آشنا باشید و توانایی استفاده از این نوع سفارشات را در معاملات خود داشته باشید. در فارکس، اصطلاح سفارش به نحوه دستور دادن به بروکر فارکس خود برای ورود یا خروج از معامله از طرف شما اشاره دارد.

  با این حال، روزهای تماس تلفنی با کارگزار خود به پایان رسیده است و اکنون شما باید همه کارها را به تنهایی انجام دهید، از جمله ثبت سفارشات در بازار. درست است، به دنیای مدرن خوش آمدید!

  انواع سفارشات در فارکس

  انواع مختلفی از سفارشات در فارکس وجود دارد که معامله گران از آنها برای مدیریت و اجرای معاملات خود استفاده می کنند. در حالی که اینها ممکن است بین کارگزاران مختلف متفاوت باشد، برخی از انواع سفارشات اساسی وجود دارد که همه کارگزاران و همه پلتفرم ها مثل متاتریدر ۴ آن را می پذیرند.

  این دستورات به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. سفارش بازار – Instant Order: سفارشی که بلافاصله برای قیمتی که بروکر شما مثلا بروکر لایت فارکس در آن لحظه ارائه می کند، اجرا می شود. این موارد عبارتند از: خرید و توقف سفارشات (حد سود و حد ضرر)
  2. دستور در انتظار یا لیمیت اردر – Limit Order: سفارشی که در زمان دیگری با قیمتی که شما مشخص می کنید اجرا می شود. این موارد عبارتند از: سفارشات محدود (Limit Order) خرید و فروش، توقف خرید و توقف فروش (Stop Order).

  سفارش بازار چیست؟

  سفارش بازار، سفارش خرید یا فروش به قیمت فعلی است و اساساً ساده‌ترین سفارشات در فارکس برای اجرای فوری بازار است. به عنوان مثال، فرض کنید قیمت پیشنهادی برای جفت ارز EUR/USD در حال حاضر 1.1920 و قیمت درخواستی 1.1922 است. اگر می‌خواهید یورو/دلار آمریکا را به قیمت بازار بخرید، در سطح قیمت 1.1922 به شما فروخته می‌شود.

  از نظر فنی، در پلتفرم معاملاتی خود، روی خرید کلیک می‌کنید و پلتفرم معاملاتی شما بلافاصله دستور خرید را با همان قیمت (امیدوارم) دقیق اجرا می‌کند. توجه به این نکته ضروری است که بسته به شرایط بازار فارکس ، ممکن است بین قیمت انتخابی شما و قیمت نهایی که در پلتفرم معاملاتی شما اجرا می شود تفاوت وجود داشته باشد. این به لغزش معروف است.

  لیمیت اردر سفارشات در فارکس چیست؟

  سفارش محدود سفارشی است برای خرید یا فروش در صورتی که بازار به سطح دلخواه شما با قیمت حد مشخص شده حرکت کند. قیمت محدود را به عنوان تضمین قیمت در نظر بگیرید. با تنظیم یک سفارش محدود، شما تضمین می کنید که سفارش شما فقط با قیمت محدود شما (یا بهتر) اجرا می شود.

  شما می توانید برای خرید با قیمت مشخص یا کمتر از آن، یک سفارش « حد خرید » بدهید.

  شما می توانید یک سفارش ” Sell Limit ” را برای فروش با قیمت مشخص یا بهتر ارسال کنید.

  هنگامی که بازار به قیمت حدی رسید، سفارش با قیمت محدود (یا بهتر) راه اندازی و اجرا می شود. سفارش‌های محدود برای شما کار می‌کنند و فقط زمانی قابل اجرا هستند که قیمت برای شما مطلوب‌تر شود. نکته مهم این است که ممکن است قیمت بازار هرگز به قیمت حد مجاز شما نرسد، بنابراین ممکن است سفارش شما هرگز اجرا نشود.

  نمونه ای از سفارش لیمیت اردر خرید

  به تصویر زیر نگاه کنید. نقطه آبی نماد قیمت فعلی بازار است. خط سبز نماد قیمت سفارش بازار حد خرید شما است.

  نمونه ای از سفارش لیمیت اردر خرید 

  به عنوان مثال، فرض کنید EUR/USD در حال حاضر در 1.1950 (نقطه آبی) معامله می شود. اما اگر بازار به سمت پایین حرکت کند و قیمت به 1.1900 (خط قرمز) برسد، می‌خواهید که یورو را در مقابل دلار آمریکا طولانی کنید.

  اینجا جایی است که از بین سفارشات در فارکس شما یک سفارش محدود خرید را 1.1900 تعیین می کنید.

  اگر قیمت بازار به 1.1900 کاهش یابد و قیمت “سفارش لیمیت اردر” انتخابی شما را لمس کند یا کمتر از آن شود، سفارش شما به طور خودکار فعال می شود. اساساً، شما سعی می‌کنید دارایی را با قیمت ارزان‌تری خریداری کنید، زیرا معتقدید 1.1900 یک سطح حمایتی حیاتی است.

  مهم: یک سفارش لیمیت برای خرید با قیمتی کمتر از قیمت فعلی بازار با قیمتی برابر یا کمتر از قیمت توقف مشخص شده اجرا می شود.

  نمونه ای از سفارش محدودیت فروش

  یک بار دیگر به تصویر بالا در تصویر حد فروش نگاهی بیندازید. نقطه آبی نماد قیمت فعلی است. خط قرمز نماد قیمت سفارش حد فروش شما است. به عنوان مثال، EUR/USD در حال حاضر در 1.1920 (نقطه آبی) معامله می شود. اگر قیمت به 1.1950 رسید (خط قرمز) می خواهید کوتاه بیایید.

  اینجا جایی است که از بین انواع سفارشات در فارکس شما یک سفارش بازار فروش را در 1.1950 تعیین می کنید.

  اگر قیمت به 1.1950 برسد، پلتفرم معاملاتی شما به طور خودکار دستور فروش را با بهترین قیمت موجود اجرا می کند.

  مهم: یک سفارش محدود برای فروش به قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بازار با قیمتی برابر یا بیشتر از قیمت خاص اجرا خواهد شد.

  استاپ اردر Stop Order

  دستور استاپ اردر ورود ، اجرای دستور را تا زمانی که قیمت به قیمت توقف برسد، متوقف می‌کند. این نوع سفارش زمانی در استراتژی معاملاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌خواهید فقط پس از افزایش قیمت به قیمت توقف یا فروش تنها پس از کاهش قیمت به قیمت توقف، اقدام به خرید کنید.

  دستور توقف فقط زمانی قابل اجرا است که قیمت برای شما مطلوب نباشد، اما زمانی که روند شروع شد و قیمت جدید را به عنوان بهترین دستور ورود حد برای پیوستن به روند مشاهده کنید، به دستور بازار تبدیل می شود.

  استاپ اردر Stop Order انواع سفارشات در فارکس

  دستور توقف ضرر سفارشات در فارکس

  این نوع سفارش با انواع سفارشات بالا کمی متفاوت است. این صرفاً به این دلیل است که انواع بالا دستوراتی هستند که شما را وارد معامله می‌کنند، به این معنی که این سفارش‌ها سفارش‌های در حال ورود هستند. در حالی که دستور توقف ضرر یک دستور محدود برای خروج شما از معامله است. این یک دستور خروج است. لازم به ذکر است تمامی این سفارشات در فارکس در متاتریدر ۵ نیز قابل اجراست.

  این نوع سفارش محدود به منظور جلوگیری از ضررهای اضافی در صورت حرکت مخالفت قیمت است. بنابراین، اگر در موقعیت خرید هستید، این یک دستور توقف فروش است. و اگر در موقعیت کوتاه هستید، سفارش STOP خرید است.

  به عنوان مثال ، فرض کنید شما مدت زیادی پیش رفتید (خرید) EUR/USD در 1.1950. برای محدود کردن حداکثر ضرر خود، یک دستور توقف ضرر را در 1.1920 تعیین می کنید. این بدان معناست که اگر اشتباه می‌کردید (باور نکردنی است، می‌دانم) و EUR/USD به جای حرکت به سمت بالا، به 1.1920 کاهش می‌یابد، پلت فرم معاملاتی شما به طور خودکار دستور توقف فروش را در 1.1920 یا بهترین قیمت موجود اجرا می‌کند و موقعیت شما را برای 30 می‌بندد. -از دست دادن پیپ

  به یاد داشته باشید، باخت بخشی از معاملات فارکس است و ضرر کوچک بهتر از ضرر بزرگ است! هنگام معامله در بازارهای فارکس از دستورهای توقف ضرر برای کاهش ضرر خود استفاده کنید. آنها را روی چانه بگیرید و ادامه دهید.

  جمع بندی سفارشات در فارکس

  در نهایت، شما باید انواع مختلف سفارشات در فارکس را بشناسید و آنها را در استراتژی فارکس خود پیاده سازی کنید. همانطور که می دانید، حد ضرر در معاملات فارکس بسیار مفید است، به خصوص اگر نمی خواهید جلوی مانیتور خود بنشینید و ناخن های خود را بجوید و نگران از دست دادن پول خود باشید. زمانی که اخبار فارکس منتشر می شود، از دستورات توقف ضرر استفاده می کنید تا بتوانید ریسک باز ماندن در بازار را کاهش دهید و در معرض رویدادهای غیرقابل پیش بینی قرار بگیرید.

  علاوه بر این، در سطوح بعدی، می‌توانید از لیمیت اردر و استاپ اردر نیز استفاده کنید. اینها شامل دستور توقف پایانی برای مثال و دستور برداشت سود است. اگر بخواهید از تحلیل تکنیکال استفاده کنید، برای معامله در بازارهای فارکس دانشی ضروری است.

  برای مطالعه بیشتر میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *