اورتریدینگ یا ترید بیش از حد چیست و چطور اور ترید کنیم؟

اورتریدینگ یا ترید بیش از حد چیست و چطور اور ترید کنیم؟

 • وقتی دچار اورتریدینگ می شوید و اور ترید می کنید، خیلی سریع عصبی و خسته می شوید. در فارکس ترید بیش از حد یکی از اصلی ترین دشمنان ما است، به خصوص وقتی که شما در مسیر از دست دادن سرمایه و ضرر کردن قرار گرفته اید. اما روشهایی وجود دارد که از این حالت روانی جلوگیری کنید و در نهایت صبر و آرامش، همیشه آماده ترید بعدی برای کسب درآمد از فارکس باشید.

  ترید بیش از حد، فرآیند خرید و فروش بیش از حد جفت ارز فارکس، سهام، ارز دیجیتال یا سایر اوراق بهادار است. این شامل معاملات تمام روز بدون توقف و در نهایت، گرفتن تصمیمات بی اثر است که منجر به نابودی مالی می شود.

  اورتریدینگ یا ترید بیش از حد چیست؟

  یک تعریف مهم اورتریدینگ که هر معامله گر باید بداند، این است که این یک موضوع کاملا روانی است. این شامل احساسات معامله گران و نحوه مدیریت آنها در طول فرآیند واقعی معامله می شود. زمانی که یک معامله گر برنامه ریزی دقیقی برای آنچه دقیقاً می خواهد در معاملات به دست آورد ندارد و زمانی که زمان خود را در بازار محدود نمی کند، در نهایت تمایل به ترید بیش از حد دارد.

  از آنجایی که این یک موضوع روانی است، معامله‌گران می‌توانند از تکنیک‌های خود اصلاحی مختلفی برای جلوگیری از اور ترید استفاده کنند. در این مقاله، ما به پنج روشی که یک معامله گر می تواند از این حالت جلوگیری کند، نگاهی خواهیم انداخت:

  1. یک پلن معاملاتی داشته باشید
  2. از معامله در تمام طول روز خودداری کنید
  3. تعداد معاملات در روز را محدود کنید
  4. بعد از یک باخت جدی، مرخصی بگیرید
  5. حد ضرر را برای معاملات خود تعیین کنید و محدودیت های سود را در نظر بگیرید

  با استفاده از این تکنیک‌ها، یک معامله‌گر می‌تواند یک استراتژی کامل داشته باشد و درک کند که چقدر می‌خواهد به دست بیاورد، چقدر می تواند ضرر تحمل کند و تعداد کافی معاملات در یک روز چند تاست.

  پنج روش برای جلوگیری از ترید بیش از حد

  در این مقاله، ما در مورد 5 روش صحبت خواهیم کرد که یک معامله گر می تواند واکنش های احساسی خود را نسبت به معاملات بهبود بخشد و از ترید بیش از حد در مارکت جلوگیری کند. این راه ها عبارتند از:

  ۱. اهمیت پلن معاملاتی در جلوگیری از اورتریدینگ

  این تکنیک اول برای هر معامله‌گری قابل اجرا است، خواه مشکل اضافه معامله داشته باشد یا نداشته باشد. داشتن یک پلن معاملاتی می تواند نظم و ساختار را به روند معاملات معرفی کند و معامله گران را نسبت به تصمیمات خود آگاه تر کند.

  یک پلن معاملاتی باید به این صورت باشد: باید ابزار خاصی را نشان دهد که شخص می خواهد معامله کند. یک زمان خاص از روز که آنها در حال برنامه ریزی برای انجام معاملات هستند. مقدار تقریبی از سودی که می‌خواهند به دست آورند و مقدار ضرری که شخص می تواند تحمل کند.

  به طور خلاصه، یک برنامه معاملاتی باید یک مسیر عملی برای روز ارائه دهد و معامله گر را از انتظارات واقع بینانه خود آگاه کند. پیروی از این قوانین خودساخته یکی از راه حل های بیشماری است که می تواند به تریدرها کمک کند تا متوجه شوند که بهتر است به جای خرید و فروش به صورت آشفته، زمان دقیق معامله را بدانند.

  ۲. تمام روز معامله نکنید تا اور ترید نکنید

  یکی از ویژگی های مهم معامله و کسب درآمد از فارکس این است که به سختی به نظر می رسد یک کار 8 ساعته باشد که در آن باید معاملات جدید را باز کنید و معاملات قدیمی را همیشه ببندید. در معاملات، آنچه بیش از همه مهم است استفاده از فرصت مناسب است، چیزی که نمی توان با معامله در تمام روز به آن دست یافت.

  تمام روز معامله نکنید تا اور ترید یا ترید بیش از حد نکنید

  اما شاید مهمتر از آن، نشستن بیش از 8 ساعت در روز جلوی صفحه نمایش، به ناچار فرد را خسته کرده و توانایی او را برای تصمیم گیری های سنجیده مختل می کند. و در بسیاری از تجربیات معامله‌گران، این می‌تواند یکی از شاخص‌های اصلی اورتریدینگ یا ترید بیش از حد باشد: فکر کردن به اینکه برای موفقیت باید تمام روز را معامله کنید، در حالی که تنها کاری که واقعاً انجام می‌دهید اور ترید بدون فایده است.

  بنابراین، به جای آن، بهتر است یک بازه زمانی کوچک انتخاب کنید و زمانی که احساس کردید فرصت مناسب است، معاملات را انجام دهید. اما نیازی به حدس زدن نیست: استراتژی ها و اندیکاتورهای زیادی وجود دارد که می تواند به شما در پیش بینی های کم و بیش دقیق کمک کند. تاثیر اندیکاتور حجم معاملات در فارکس را هم دست کم نگیرید.

  ۳. تعداد معاملات در روز را محدود کنید

  این توصیه در مورد جلوگیری از اورتریدینگ به توصیه قبلی مربوط می شود و بیان می کند که تعداد معاملات لزوماً به سودهای قابل توجهی تبدیل نمی شود. در عوض، آنچه تفاوت واقعی را ایجاد می کند، اثربخشی معاملات فردی است.

  پس از انجام یک معامله موفق و ایجاد سود قابل توجه، یک معامله گر ممکن است وسوسه شود که به معامله ادامه دهد و حتی سودهای بیشتری دریافت کند. چیزی مشابه در مورد ضرر نیز صادق است: یک معامله با ضرر می تواند به راحتی باعث شود کسی بخواهد بارها و بارها پوزیشن‌های جدید باز کند و ضررهای قبلی را جبران کند.

  این نیز می‌تواند یکی از نمونه‌های ترید بیش از حد باشد: به جای اینکه همیشه منطقی و خونسرد بمانید، اجازه دهید حرص و خشم بهترین سود معامله‌گر را داشته باشد.

  بنابراین، توصیه برای جلوگیری از اورتریدینگ اینجاست: تعداد خاصی از معاملاتی را که می خواهید در یک روز باز کنید، تعیین کنید. مطمئن شوید که به این برنامه پایبند هستید و هر زمان که می خواهید فقط یک معامله دیگر باز کنید، به خود یادآوری کنید که همیشه روز و فرصت دیگری برای بازگشت به بازار و معامله وجود دارد، اما ذهن ما در ادامه این کار طاقت فرسا ممکن است خسته شده باشد و تصمیمات اشتباهی بگیرد. پس بهتر است مارکت را تا روز بعد کنار بگذارید.

  ۴. وقتی شکست می‌خورید، مرخصی بگیرید

  همانطور که در بالا ذکر شد، ضرر و زیان می تواند بسیار آسیب زا و حتی کور کننده باشد. ضرر می‌تواند شخص را تا حدی عصبانی کنند که قضاوت عقلانی او تیره و تار شود. پس از ضرر، یک معامله گر به طور خودکار در مورد باز کردن یک موقعیت معاملاتی جدید و جبران کردن ضرر فکر می کند.

  متأسفانه، معمولاً اینطور نیست: برخی از معامله گران که از عصبانیت و میل به اصلاح وضعیت فعلی کور شده اند، تمایل به اورتریدینگ دارند و معاملات ناموفق زیادی را در یک روز انجام می دهند.

  بنابراین، به جای گرفتار شدن در دام این علل و اثرات اورتریدینگ معمولاً ایده بهتری است که استراحت کرده و ذهن را شاداب کنید. با انجام این کار، خشم ناشی از ضرر اخیر کاهش می یابد تا یک معامله گر بتواند شفاف تر فکر کند و معاملات را منطقی تر انجام دهد.

  پس از از دست دادن معاملات، معامله گران تمایل دارند برای پوشش زیان، بیش از حد معامله کنند، و این رویکرد، معامله انتقامی نامیده می شود. معامله انتقامی بسیار خطرناک است و می تواند حساب های تجاری را خیلی سریع منفجر کند.

  ۵. حد ضرر برای معاملات خود تعیین کنید و حد سود در نظر بگیرید

  اکنون، حتی اگر علائم و راه‌حل‌های رفع اورتریدینگ که در بالا توضیح داده شد را نادیده بگیرید و نمی‌توانید بیش از حد ترید نکنید، باز هم راهی برای تعیین حد مشخصی برای سود یا ضرر خود وجود دارد. فراتر از آن نقطه، شما یک سیگنال مستقیم برای توقف معاملات فورا دریافت خواهید کرد.

  هنگام تعیین حد سود، این می تواند ایده خوبی باشد که به معاملات قبلی خود نگاه کنید و بالاترین سودی را که دریافت کرده اید انتخاب کنید. به عنوان مثال، فرض کنید موفقیت‌ آمیزترین معامله شما در دوره اخیر، پرداختی معادل ۱۰۰۰ دلار داشته است، می‌توانید حد سود را در آن مقدار خاص یا جایی نزدیک به آن تعیین کنید.

  حد سود و حد ضرر به شما یادآوری می‌کند که با اورتریدینگ احتمالاً برخی از سودهای خود را به دلیل تصمیم‌ گیری‌های ضعیف معاملاتی پس می‌دهید. البته این در بهترین حالت ممکن است. در مورد ضررها، اگر آنها به طور مداوم پس از معامله رخ می دهند، ممکن است بخواهید تعداد معاملات ناموفق و همچنین میزان ضرر در معاملات را محدود کنید. حد ضرر می تواند ابزار مفیدی برای آن باشد.

  ایده های بیشتر در مورد چگونگی توقف اورتریدینگ

  چگونه حرفه‌ای ها از ترید بیش از حد جفت ارز فارکس اجتناب می کنند؟ چه چیزی می توانیم از آنها یاد بگیریم تا اور ترید نکنیم؟ افراد حرفه ای مقدار زیادی پول را مدیریت می کنند که مسئولیت را بیشتر می کند. اگر شما با استفاده از یک حساب 100 دلاری معامله می کنید، خیلی سخت است که معامله نکنید و جلوی خود را بگیرید! مهم است که قبل از شروع معامله، سرمایه کافی داشته باشید. سرمایه پایین از لحاظ روانی دست شما را باز می گذارد تا اشتباهات بیشتری مرتکب شوید.

  ایده دوم پاسخگو بودن است. بیشتر معامله‌گران حرفه‌ای دارای مجلات تجاری هستند یا سیگنال‌های معاملاتی را می‌فروشند که آنها را پاسخگوتر می‌کند. وقتی می دانید که در پایان روز اطلاعات معاملات خود را در ژورنال خود ذخیره خواهید کرد، در معاملات خود دقت بیشتری خواهید داشت.

  همچنین داشتن وجوه پس انداز برای دوره های کاهش سرمایه و ضرر، ضروری است. مهم نیست که استراتژی شما چقدر خوب است، هر استراتژی دوره های خوب و بد را تجربه می کند. زمانی که برای پرداخت قبوض خود به پول نیاز دارید، اور ترید می کنید و معاملات بدی را انجام می دهید. علاوه بر این، بسیار مهم است که به تریدینگ به عنوان یک تجارت و نه به عنوان ابزاری برای قمار نگاه کنید.

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *