بازیگران اصلی در بازار فارکس چه کسانی اند؟

بازیگران اصلی فارکس چه کسانی اند؟

 • ورود به بازار فارکس که بزرگترین بازار مالی در سطح جهان است و بیشترین میزان سرمایه گذاری و معامله روزانه را دارد یکی از پرسودترین کارهایی است که هر شخص می تواند انجام دهد. تحقیقات نشان داده است که بیش از 6.8 تریلیون دلار در بازار فارکس توسط بازیگران اصلی فارکس سرمایه گذاری شده است که روزانه بیش از 5 میلیارد دلار معامله می شود.

  بنابراین، بازار فارکس آنقدر پول دارد که همه بتوانند با آموزش فارکس ثروتمند شوند. تعداد قابل توجهی از میلیاردرها از طریق بازارهای فارکس ایجاد شده اند. بنابراین، حتی دولت‌ها امروزه در معاملات فارکس شرکت می‌کنند.

  بنابراین، این مقاله شرکت کنندگان قابل توجه در بازار فارکس و درصد سرمایه حاصل از هر بخش را نشان می دهد. بانک های تجاری بیشترین سرمایه معامله شده در بازار فارکس را دارند، در حالی که سایر مشارکت کنندگان و تریدر های مهم در زیر لیست شده و مورد بحث قرار گرفته اند.

  بازیگران اصلی فارکس

  ۱. بانک های تجاری

  بانک های تجاری بزرگ، برجسته ترین بازیگران اصلی فارکس هستند. آنها بیشترین میزان سرمایه معامله شده در بازارهای فارکس را دارند. بیش از 80 درصد از پول معامله شده در بازارهای فارکس مستقیماً از بانک های تجاری بزرگ می آید.

  علاوه بر این، قوانین حاکم بر اکثر کشورها، تقریباً برای همه شهروندان هر کشور واریز وجوه خود را در بانک تجاری مورد نظر خود ضروری ساخته است. بانک‌های تجاری با معامله در بازارهای فارکس با وجوهی که به آنها سپرده شده و بازدهی سود برای مشتریان خود ایجاد می‌کنند، سود زیادی از این نیاز می‌برند.

  بانک های تجاری پیشرو که بازارهای فارکس را جابجا می کنند عبارتند از Citi Bank، JP Morgan، UBS، Barclays Bank، Deutsche Bank، BAML، Goldman Sachs، HSBC، Morgan Stanley و غیره.

  ۲. بانک های مرکزی

  بانک های مرکزی اغلب به عنوان تامین کننده نقدینگی شناخته می شوند. آنها ارزهای مختلف را برای مبادله توسط بانک های تجاری ارائه می کنند. بانک‌های مرکزی هر کشور این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که واحد پول کشور خود را چاپ کرده و آنها را برای مبادله از طریق پیشخوان در دسترس قرار دهند.

  آنها ارزهای خارجی مورد نیاز برای مبادله در بازار فارکس را به بانک های تجاری عرضه می کنند. نکته قابل توجه این است که بانک‌های مرکزی از طریق سیاست‌های ارز خارجی خود به طور گسترده بر بازار فارکس تأثیر می‌گذارند.

  معامله گران فارکس همیشه نگران انتظارات سیاست های پولی جدید از سوی بانک های مرکزی پیشرو هستند.

  ۳. دولت ها بازیگران اصلی فارکس

  درست مانند بانک های فردی و تجاری از طریق معامله در بازار فارکس به دنبال سود و کسب درآمد از فارکس هستند، دولت نیز این کار را انجام می دهد. بیشتر دولت ها برای محافظت در برابر تورم و تقویت اقتصاد محلی خود ، تعداد زیادی از وجوه خود را در بازار ارز سرمایه گذاری می کنند.

  در نتیجه، تخمین زده می‌شود که دولت‌ها به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران اصلی فارکس بیش از 5 درصد از کل مبادلات در بازارهای فارکس را به خود اختصاص دهند.

  ۴. مدیران صندوق های تامینی

  صندوق های تامینی با نام هج فاند مجموعه بزرگی از پول را تشکیل می دهند که توسط افراد ثروتمند کمک می شود و به یک معامله گر باتجربه سپرده می شود تا از طرف آنها معامله کند و بازدهی را ارائه دهد.

  مدیران صندوق های تامینی مبالغ زیادی را معامله می کنند. از این رو، آنها در تغییر جهت بازار پس از بانک‌های تجاری تأثیر بسزایی دارند. اغلب، مدیران صندوق های تامینی تمایل دارند خود را با مسیری که بانک های تجاری برای حفظ سودآوری اتخاذ می کنند، هماهنگ کنند.

  ۵. صندوق های قابل معامله در بورس (ETF)

  ETF ها معمولاً به مقدار زیادی پول اشاره می کنند که توسط سرمایه گذاران برای خرید دارایی های فروخته شده در بازارها از طریق صرافی جمع آوری می شود. ETF ها اغلب به عنوان ترکیبی از اوراق بهادار ارائه می شوند که به راحتی می توان آنها را از طریق یک شرکت کارگزاری یا در بورس خرید یا فروخت.

  ایده ایجاد یک ETF به بسیاری از سرمایه گذاران اجازه می دهد تا پول خود را در یک وسیله نقلیه جمع کنند و آن را برای معامله توسط یک مدیر با تجربه به عنوان یک ETF در دسترس قرار دهند. ETF ها معمولا توسط صندوق های سرمایه گذاری ایجاد می شوند که پول مشتریان خود را برای تشکیل ETF جمع می کنند.

  چند نمونه از ETF های محبوبی که امروز معامله می شوند   عبارتند از Xtrackers Harvest CSI 300 China (A-Shares ETF)، SPDR Dow Jones Industrial Average ETF، iShares MSCI Emerging Markets ETF، iShares MSCI EAFE Index ETF، iShares MSCI Indonesia ETF، SPDR Gold Trust ETFS&PSh0 ETF، ETF صندوق نفت ایالات متحده، ETF انتخاب بخش فناوری SPDR، صندوق ETF شاخص رشد پیشتاز، و غیره.

  ۶. بروکرهای فارکس و سایر کارگزاران

  کارگزاران و بروکرهای فارکس نقش مهمی در بازارهای فارکس دارند. آنها  شکاف  بین فرد و بازار فارکس را پر می کنند. از این رو، آنها به عنوان ارائه دهندگان خدمات مالی واسطه در نظر گرفته می شوند که شرکت در بازارهای فارکس را برای افراد آسان می کنند. کارگزارانی مثل آمارکتس و لایت فارکس برای بازارها و معامله گران خرده فروشی فارکس ضروری هستند زیرا آنها اهرمی را ارائه می دهند که مبالغ ناچیز سپرده شده توسط معامله گران فردی را افزایش می دهد.

  کارگزاران به معامله‌گران خرده‌فروش اجازه می‌دهند تا از اهرم‌های مالی یا لوریج استفاده کنند و مبالغی بزرگ‌تر از  سپرده‌های اولیه خود معامله کنند. کارگزاران به بهترین وجه به عنوان مجریان سفارش توصیف می شوند زیرا آنها انواع سفارشات معامله گر را مستقیماً در بازارها اجرا می کنند و نتیجه ای را برای معامله گر ایجاد می کنند.

  ۷. شرکت های چند ملیتی (MNC)

  شرکت های چند ملیتی در تجارت شرکت هایی هستند که شعبه هایی در کشورهای دیگر دارند. شرکت‌های چندملیتی به‌عنوان چتری عمل می‌کنند که شرکت‌های مختلف مستقر در کشورهای مختلف را پوشش می‌دهد، اما در یک کشور فهرست شده‌اند که میزبان دفتر مرکزی آنها است.

  شرکت‌های چندملیتی به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران اصلی فارکس به طور گسترده در فارکس معامله می‌کنند، زیرا باید ارزهایی را که در کشورهای مختلف به دست می‌آورند به ارزهای کشور اصلی یا فهرست شده خود تبدیل کنند. اغلب آنها با تبدیل ارزهای اصلی خود به ارز کشور جدید (ایجاد جفت ارز) یا ارز قوی تر برای سود در طول زمان در برابر تورم محافظت می کنند.

  ۸. موسسات بازیگران اصلی فارکس

  امروزه بسیاری از موسسات بزرگ از قبیل شرکت های پراپ تریدینگ برای به حداکثر رساندن سود خود در بازارهای فارکس شرکت می کنند، با توجه به انگیزه همگام شدن با سیاست های پولی موجود و پرداخت مالیات و غیره. بنابراین، برخی از موسسات سرمایه گذاری در بازارهای فارکس را برای کسب سود مضاعف و سودمند می دانند.

  ۹. تاجران خرده فروش

  معامله‌گران خرده‌فروشی یا انفرادی بیشترین جمعیت مردمی را تشکیل می‌دهند که امروزه در بازار به عنوان بازیگران اصلی فارکس معامله می‌کنند. با این حال، میزان سرمایه ارائه شده توسط سرمایه گذاران خرد در مقایسه با سایر شرکت کنندگان نسبتاً ناچیز است. در نتیجه، معامله گران منفرد معمولاً تمایل زیادی به  اهرم  ارائه شده توسط کارگزار خود دارند تا بتوانند در بازار فارکس معامله کنند.

  ۱۰. تنظیم کنندگان بازیگران اصلی فارکس

  رگولاتورها مقامات دولتی هستند که فعالیت های تمام فعالان بازار فارکس، به ویژه کارگزاران را تنظیم می کنند. آنها سلامت عقل را در بازارهای فارکس تضمین می کنند و کارگزاران در پایان روز به مشتریان خود پول پرداخت می کنند. هر کشوری تنظیم کننده خود را دارد. مهم ترین تنظیم کننده های جهانی SEC، FCA، FRSC، FSCA و FSC هستند.

  بازار ارز امروزه بزرگترین بازار مالی جهان است. بازار فارکس روزانه ۲۴ ساعته باز می باشد. گاوها و خرس ها هر روز برای شکست دادن یکدیگر و کسب سود تلاش می کنند. بنابراین، هر معامله‌گری باید تلاش کند تا از معامله‌گران خبره با سابقه‌ی اثبات‌شده و همچنین بازیگران اصلی فارکس بیاموزد تا شانس خود را برای کسب سود خوب از معاملات فارکس افزایش دهد.

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *