تریدر کیست؟ ترید کردن چیست و چرا معامله گری بهترین شغل است؟

تریدر کیست؟ ترید کردن چیست و چرا معامله گری بهترین شغل است؟

 • شما که در حال مطالعه این متن هستید حتما یا در بین دوستان و آشنایان در مورد معامله گری شنیده اید و برایتان سوال شده که تریدر کیست و ترید کردن چیست؟ اجازه بدید ابتدا به طور خلاصه همین ابتدا به شما بگوییم که معامله گری بهترین شغلی است که می توانید برای رسیدن به استقلال مالی آن را انتخاب کنید.

  فقط به شرطی که از مسیر درست آن را دنبال کنید و با آموزش فارکس و انتخاب بروکر فارکس خوبی این کار را آغاز کنید.

  برای پاسخ به این پرسش که تریدر کیست باید از اینجا شروع کنیم که احتمالا تاکنون با بازارهای مالی مختلفی مثل بورس یا فارکس آشنا شده اید و به دنبال ورود به فارکس هستید. امروزه به لطف پیشرفت روز افزون تکنولوژی و فناوری، بازارهای مالی پپیشرفته جهان تقریبا به صورت همه روزه و همه ساعته مشغول فعالیت اند.

  البته در برخی بازارها مثل بازار بورس محدودیت های زمانی وجود دارد اما برای مثال در بازار کریپتوکارنسی هیچ محدودیتی وجود ندارد. اگر تا به حال فکر کرده اید که یک معامله گر فارکس چه کار می کند، این مطلب سریع را بخوانید که توضیح می دهد شغل یک تریدر فارکس چیست.

  تریدر کیست؟ آیا معامله گری شغل است؟

  ترید در لغت به معنی معامله گری یا تجارت است. وقتی شما در بازار های مالی به هدف کسب سود به معامله یا مبادله ارزها یا دارایی های مختلف می پردازید یعنی شما تریدر هستید! این دارایی ها یا اوراق قرضه و بهادار هستند یا کالاهای ارزشمند (نفت ، طلا و …) یا شاخص سهام شرکت های مهم و غیره و یا حتی دو جفت ارز در بازار ارز خارجی فارکس.

  برای یک تریدر تمام وقت، ترید سهام و دارایی ها یا خرید و فروش ارز دیجیتال حرفه و شغل است. این بدان معناست که این فعالیت به کار نیاز دارد ، کاری که مستلزم ساعت ها نشستن در طول روز در روز خیره شدن به صفحه نمایش است.

  معاملات روزانه یکی از معدود انتخاب های شغلی است که در آن حقوق و دستمزد شما تضمین نمی شود و حتی ممکن است پس از سرمایه گذاری کم ریسک در فارکس هم در وقت و سرمایه خود ضرر کنید.

  با وجود بازارهای جهانی به هم پیوسته ، همیشه برای شغل ترید در جایی در سراسر جهان باز است و بسیاری از این بازارهای بین المللی با سهولت نسبی قابل دسترسی هستند.

  این بدان معناست که حتی افرادی که مشاغل تمام وقت یا پاره وقت دارند می توانند تریدر باشند این فقط یک راهنمایی کلیدی است که بازار و فرصت مناسب را برای خودتان پیدا کنید.

  تریدر کیست؟ آیا معامله گری شغل است؟

  ترید کردن کار سختی است؟ آیا برای معامله گری به مدرک خاصی نیاز است؟

  در حالی که تازه کار بودن در ابتدای هر کاری دشوار است ،اما یادگیری در این مسیر به عنوان یک تریدر بیشتر از سایر مسیرهای شغلی باعث ایجاد استرس می شود. و این در صورتی است که بتوانید فرایند آموزشی و فنی این کار را با موفقیت طی کنید و بر آرامش و منطق خود مسلط بوده و طمع نکنید، که تمامی این موارد با اعمال تکنیک های روانشناسی معامله گری ممکن است.

  یایید با هم رو راست باشیم. تریدر بودن بعضی اوقات خیلی ناامید کننده است. حتی موفق ترین معامله‌گرهای استراتژی پرایس اکشن هم ماههایی با بازده منفی در کارنامه معاملاتی خویش دارند، بنابراین لازم نیست خیلی به خود سخت بگیرید.

  به نظرم آمد در این مقاله برای یک بار هم که شده بررسی کنیم که چرا تریدر بهترین شغل دنیاست و از این طریق به خودمان یادآوری کنیم که چرا ترید می کنیم.

  شاید هم بپرسید آیا آیا یادگیری تریدینگ سخت است؟ باید بگوییم معامله گری کار سختی است و معامله گران که نظم و انضباط و پیروی از این قوانین مهم را دارند می توانند شانس موفقیت خود را در عرصه ای بسیار رقابتی افزایش دهند.

  در خصوص مدرک علمی مورد نیاز هم باید بگوییم خیر شما نیاز به هیچ مدرک دانشگاهی ندارید اما قطعا به دانش و علم استراتژی بازار های مالی نیاز دارید! دانش و علم این کار مثل هر کاری دیگری یک شرط اساسی است ، اگر می خواهید در حرفه ای کار کنید.

  البته اکثر معامله گران موفق دارای مدرک ریاضی ، حسابداری ، مالی ، بانکی ، اقتصاد یا تجارت هستند اما شما با یاد گیری فارکس و با مطالعه مطالب آموزش فارکس تریدر نووا به راحتی میتوانید درآمد مالی کسب کنید و حرفه ای شوید.

  کمی مثبت اندیشی و تمرکز تازه برروی دلایلی که ما را به بازارهای مالی جذب می کند، می تواند ابزار بسیار قدرتمندی جهت تجدید قوا و ادامه در مسیر موفقیت باشد. از طرفی در میانه راه و درست در زمانی که بیشترین فشارهای مادی و معنوی به تریدر وارد می شود، مرور کردن این موارد می تواند بسیار راه گشا باشد.

  آیا تریدر بودن استرس زیادی ایجاد می کند؟

  بر هیچ کس پوشیده نیست که شغل تریدری استرس زا است. در واقع ، طبق گزارش Business Insider و بررسی بازیگران اصلی فارکس، این دومین شغل پر استرس در وال استریت ، درست بعد از بانکداری و سرمایه گذاری است.

  و جای تعجب نیست: اگر معامله گر هستید ، باید تصمیمات زیادی بگیرید و باید سریع این تصمیمات را بگیرید. معامله گران که می توانند استرس را مدیریت کنند سود بیشتری خواهند برد.

  مقالات زیادی در مورد دلایل شکست معامله گران فارکس منتشر می شود که همگی به نکات منفی این ماجرا نگاه می کنند و سعی می کنند با نشان دادن اشتباهات، معامله گر را به مسیر درست هدایت کنند. آیا تریدر بودن حرفه خوبی است؟ اگر کسی معامله را به عنوان یک شغل تمام وقت انتخاب کند ، مزایای متعددی برای آن فرد ایجاد می شود از جمله اینکه هر کس می تواند با سرعت دلخواه خود برنامه ریزی و ایجاد ثروت کند.

  آیا تریدر بودن استرس زیادی ایجاد می کند؟

  شما می توانید رئیس خود باشید. با داشتن دانش و استراتژی صحیح ، می توانید پول مناسبی از بازارها بدست آورید. این بار هم ما می خواهیم با نشان دادن نکات مثبتی که این شغل هیجان انگیز برای ما به ارمغان می آورد، کمی امید به زندگی تریدرها را افزایش دهیم! پس با ما همراه باشید…

  استقلال مالی با تریدر شدن

  عبارت استقلال مالی به این معناست که آنقدر ثروت و درآمد داشته باشید که دیگر نگرانی از بابت تامین هزینه های اولیه زندگی برایتان معنا نداشته باشد. از طرفی این برای این ثروت و درآمد نیز نیازی به فروختن زمان خود در ازای پول نداشته باشید، به عبارت دیگر هر زمان که دلخواهتان بود کار کنید.

  ناگفته پیداست که ترید کردن یکی از معدود شغل هایی است که در دنیا می توانید به کمک آن به این استقلال مالی فوق العاده جذاب دست پیدا کنید. معامله گر موفق علاوه بر این که می تواند درآمد بسیار زیادی برای خود رقم بزند، می تواند آزادی عمل کاملی نیز در زندگی خود تجربه کند.

  خارج شدن از روتین برده داری 9-5 با ترید کردن

  روتین 9-5 در همه جای دنیا شناخته شده و کاربردی است. اگر شما در یک شرکت مشغول به کار هستید، چه دولتی چه خصوصی، با عبارت 9-5 آشنا هستید. اغلب کارمندان در دنیا راس ساعت 9 صبح کار خود را آغاز می کنند و تا ساعت 5 عصر متعهد هستند مشغول باشند. به عبارت دیگر به این روش کار برده داری می گویند، چه شما خوشتان بیاید چه نه!

  در طول ساعات کاری هر برده برای کوچک ترین مسائل شخصی خود می بایست طبق قوانین و مقررات برده دار عمل کند در غیر اینصورت با تنبیه مالی مواجه می شود و حتی ممکن است اخراج شود. برای خروج از این برده داری نوین یکی از معدود روش های نجات، تریدینگ است.

  انعطاف پذیری زمانی و عملی در معامله گری

  شما در تریدینگ هیچ اجباری به معامله برروی یک زوج ارز خاص یا یک دارایی خاص ندارید. از طرفی هیچ کس شما را مجبور به رعایت ساعت خاصی برای معامله نمی کند. همه چیز دست خودتان است.

  شما آزاد هستید با انعطاف کامل در هر روزی که خواستید، سر هر ساعتی که دلتان خواست، به معامله کردن برروی زوج ارز یا دارایی بپردازید که بیشتر دوست دارید. مدیریت همه چیز کاملا دست خودتان هست.

  چگونه یک تریدر شویم

  اکثر افرادی که در بازار فارکس ترید می کنند برای خودشان کار می کنند. آن‌ها با استفاده از پول خود در فارکس سرمایه‌گذاری می‌کنند، بنابراین تمام ریسک و پاداش حاصل از معاملات متعلق به آنهاست.

  چگونه یک تریدر شویم

  تقریباً هیچ مانعی برای ورود به فارکس، معاملات سهام، معاملات باینری آپشن یا هر نوع بازار مالی دیگری وجود ندارد. هر فردی می تواند با پول بازنشستگی خود در یک صندوق سرمایه گذاری مشترک سرمایه گذاری کند یا در یک کارگزاری مثل بروکر آمارکتس ثبت نام کند و یک حساب دمو فارکس برای معامله آزمایشی دریافت کند. با این حال، سهولت شروع را نباید با سهولت خود معامله اشتباه گرفت، که برای مهارت داشتن به آموزش و تجربه فارکس خاصی نیاز دارد.

  به دست آوردن شغل در فارکس معمولاً با درخواست از بانک های بین المللی بزرگ که دارای دپارتمان تجارت ارز هستند، انجام می شود. شما می توانید به عنوان یک معامله گر جوان یا دستیار ترید کردن را شروع کنید و به سمت بالا بروید. اگر شغل شما ترید در فارکس است، حقوق به علاوه پاداش عملکرد دریافت می کنید. با این حال، این مشاغل بسیار مطلوب هستند و رقابت شدید است.

  کاری که یک معامله‌گر فارکس در واقع انجام می دهد

  این روزها معاملات فارکس تقریباً کاملاً الکترونیکی است، بنابراین نیاز بسیار کمی برای تعامل با سایر معامله گران فارکس وجود دارد، مانند زمانی که معامله گران تمام روز را صرف توافق کردن معاملات از طریق تلفن یا شخصاً در یک طبقه معاملاتی می کردند.

  یک تریدر جفت ارزها وقت خود را صرف بررسی عوامل مختلفی می کند که بر اقتصادهای ملی و نمودارهای قیمت فارکس تأثیر می گذارد و از آن اطلاعات تحلیل تکنیکال برای تعیین اینکه آیا یک ارز نسبت به ارز دیگر ارزش بیشتری دارد یا کمتر از ارزش آن استفاده می کند. اگر معامله گر ارزی بیابد که ارزش کمتری دارد، با این امید که بعداً آن را با نرخ ارز بهتری بفروشد، آن را می خرد. ارزها به صورت جفت معامله می شوند، بنابراین معامله گر یا اولین ارز را می خرد و ارز دوم را می فروشد یا برعکس. جفت ارزهای رایج عبارتند از USD/GBP، JPY/USD و EUR/USD. بیشتر معاملات فارکس در بازار نقدی انجام می شود.

  ناگفته نماند که بسیاری از معامله‌گران از واگرایی در این زمینه استفاده می کنند. هم از واگرایی قیمت می توان استفاده کرد هم از واگرایی زمانی بهره برد.

  همه عواملی که در کنار هم قرار گرفتن در مورد تصمیم گیری برای خرید یا فروش وجود دارد، به عنوان عامل شناخته می شوند استراتژی معاملاتی. برخی از تریدرها فارکس از حرکت قیمت برای تجارت ارزهای خارجی در بازارهای پرطرفدار استفاده می کنند، برخی دیگر از اندیکاتورهای ریاضی برای تعیین اینکه آیا یک ارز بیش از حد خرید شده است یا به دلیل سقوط یا فروش بیش از حد و به دلیل جهش، از شاخص های ریاضی استفاده می کنند.

  این خرید و فروش از طریق یک پلت فرم معاملات آنلاین انجام می شود که به معامله گر دسترسی به بازارهای ارز را می دهد که در غیر این صورت فقط در اختیار بانک ها و سرمایه گذاران نهادی قرار می گرفت. نرم‌افزار پلتفرم معاملاتی مثل متاتریدر ۴ معمولاً شامل انواع نمودار قیمت، انواع سفارشات فارکس خدمات اجرای ترید است که همگی در یک واحد قرار می‌گیرند.

  یک معامله گر ارز حساب خود را در کارگزاران فارکس مدیریت می کند، گزارش هایی در مورد معاملات ارزی برنامه ریزی شده و انجام شده ایجاد می کند، نمودارهای قیمت را تجزیه و تحلیل می کند و اخبار فارکس کشورهای مختلف را می خواند. آنها تقریباً 100٪ از زمان خود را در مقابل یک صفحه نمایش صرف تجارت می کنند. اگر به دنبال یک راه فعال فیزیکی برای کسب درآمد هستید، تجارت فارکس ممکن است انتخاب مناسبی نباشد.

  مهارت های مورد نیاز

  معامله گران باید بتوانند به سرعت نسبت به اطلاعات دریافتی جدید جهت ترید کردن اقدام کنند – چه تغییر ناگهانی در نرخ ارز یا برخی اخبار که به زودی می تواند بر آنها تأثیر بگذارد. این امر مستلزم ترکیبی از اعتماد به نفس و “جرات” برای تصمیم گیری در مورد نحوه عمل است. قرار دادن یک معامله با محبت در صنعت مالی به عنوان “کشیدن ماشه” شناخته می شود.

  کسانی که با درجه بالایی از ریسک که باید به طور منظم انجام شود راحت‌تر هستند، بهترین شانس موفقیت را دارند. مدیریت ریسک به ریوارد نیازمند یک سر سطح است. اکثر مردم وسوسه می شوند که تصمیمات اشتباه بگیرند، اما معامله گران موفق قبل از اینکه خسارت زیادی به P&L (سود / ضرر) وارد شود، به سرعت این اشتباهات را تصحیح می کنند.

  مهارت تحلیلی نیز یک الزام است، اما در ایجاد تفاوت بین افرادی که دائماً در تجارت سود می‌برند و کسانی که سود نمی‌برند، به طرز شگفت‌آوری پایین است. یک تریدر باید با ریاضیات اولیه راحت باشند، اما این روزها ترید آنلاین که توسط کارگزاران عرضه می شود، تمام محاسبات لازم را انجام می دهد، از جمله اندازه لات معامله، مبدل ارز، الزامات مارجین و اسپرد، لوریج و ….

  روال روزانه یک تریدر فارکس

  معامله گران فارکس معمولاً زود از خواب بیدار می شوند تا هرگونه تغییر در موقعیت های موجود خود را در بازارهای یک شبه بررسی کنند. درست مانند معامله بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، ساعات معاملاتی برای ارزهای فیات 24 ساعت در روز است، بنابراین سود و زیان یک معامله گر در هنگام خواب تغییر می کند.

  پس از صرف صبحانه، یک تریدر اغلب نرخ های فارکس، شاخص های سهام، فلزات گرانبها و سایر بازارهای مالی مرتبط را در نقشه حرارتی بررسی می کند. آنها همچنین آخرین عناوین اخبار را بررسی کرده و تقویم اقتصادی  مثل سایت فارکس فکتوری را بررسی خواهند کرد. این به آنها چشم اندازی برای آنچه در بازارهای مالی کلی اتفاق می افتد می دهد.

  میزان خرید و فروش واقعی یک معامله گر در طول روز به استراتژی معاملاتی آنها بستگی دارد. اسکالپرها در تمام طول روز ارز را با معاملات ورودی و خروجی سریع خرید و فروش می کنند، در حالی که معامله گران روزانه معمولاً یک معامله را نزدیک شروع روز باز می کنند و آن را قبل از پایان جلسه معاملاتی می بندند.

  بخش عمده ای از زمان یک تریدر در بازار صرف تجزیه و تحلیل برای جستجوی فرصت های جدید می شود، اطمینان حاصل می کند که سیگنال های موجود هنوز معتبر هستند و استراتژی معاملات را بهبود می بخشد.

  معامله گران جدید اغلب از طریق استفاده از خدمات سیگنال فارکس یا با یک دوره تجارت فارکس یا مربی فارکس، در تجزیه و تحلیل نقطه ای فارکس خود کمک می گیرند.

  امیدواریم که هیچ موقعی امید خود را به موفقیت در معامله گری از دست ندهید، با ابزارهای موجود از قبیل اندیکاتورهای فارکس، اکسپرت های فارکس یا به کمک سیگنالهای معاملاتی و حتی سرمایه گذاری در حساب های پم سعی کنید کم به کم به تسلط به بازار برسید. برایتان کارنامه ای همیشه سبز آرزومندیم. همچنین برای مطالعه بیشتر به این لینک مراجعه کنید!

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۳ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *