حساب پم PAMM چیست؟ ❤️ آموزش کسب درآمد از حساب پم

حساب پم PAMM چیست؟

 • حساب پم چیست؟ PAMM همان مخفف عبارت Percentage allocation management module است. ماژول مدیریت تخصیص درصد، که به عنوان مدیریت پول تخصیص درصد یا PAMM نیز شناخته می شود، شکلی از معاملات پولی تلفیقی در فارکس است. یک سرمایه‌گذار می‌تواند پول خود را به نسبت دلخواه به معامله‌گر(یا معامله گر های)/مدیر(یا مدیران) پول واجد شرایط انتخابی خود تخصیص دهد. این معامله‌گران/مدیران ممکن است چندین حساب معاملاتی فارکس را با استفاده از سرمایه خود و چنین پول‌های ادغامی با هدف ایجاد سود مدیریت کنند.

  حساب پم PAMM در فارکس به زبان ساده
  وقتی شما پول و سرمایه خود را به یک شخص ثالث که به او اطمینان دارید میسپارید تا با ترید کردن از این راه و با پول شما و دیگر سرمایه گذاران، سود کند و بخشی از این سود را شما و بخش دیگری را خودش بردارد!

  نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که در ایجاد یک چنین حسابی چند نفر نقش کلیدی دارند(به عبارتی شرکت کنندگان در تنظیم حساب PAMM این افراد هستند):

  1. بروکر فارکس
  2. تریدرهایی که در مدیریت حساب تجربه دارند
  3. سرمایه گذاران که با در اختیار گذاشتن پول و سرمایه خود در اختیار آن ها در سود و ضررشان شریک می شوند!

  آشنایی با حساب پم

  حساب پم یا PAMM (Percent allocation management module) معرف یک نرم افزاری است که اختصاصا توسط بروکرهای فارکس مورد استفاده قرار می گیرد تا به مشتریان خود این امکان را بدهند که حساب خود را به حساب یک یا چند مشتری دیگر متصل کنند و تمامی معاملات آن ها را عینا روی حساب خود کپی کنند.

  برای توضیح بیشتر حساب های PAMM، اجازه دهید یک مثال ساده برای شما بزنیم: آرش علاقه مند به درو کردن سود بسیار بالا از معاملات فارکس است، اما آرش یا فرصت و زمانی برای اختصاص دادن به فعالیت های معاملاتی ندارد و یا دانش کافی برای تجارت و معامله گری در فارکس ندارد. او فردی که یک مدیر پول حرفه ای است، (مثل شایان) را که در تجارت و مدیریت پول دیگران (مانند مدیر صندوق سرمایه گذاری مشترک) تخصص دارد میشناسد.

  حساب پم هات فارکس

  این دو یک شرکت یا بروکر فارکس مثل بروکر لایت فارکس را به عنوان یک واسطه قرار می دهند تا شایان با پول آرش در آن به ترید بپردازد. سرمایه گذار (در این مثال آرش) با وکالتنامه محدود (LPOA) در این بروکر ثبت نام کرده است. ماهیت توافقنامه امضا شده هم این است که سرمایه گذاران با دادن سرمایه خود به مدیر پول منتخب خود که از پول جمع شده برای تجارت فارکس مطابق با سبک و استراتژی معاملاتی خود استفاده می کند، موافقت می کنند که ریسک معاملات فارکس را بپذیرند. همچنین بیان می‌کند که مدیر چقدر پول (یا درصد) را برای ارائه این خدمات دریافت می‌کند.

  آیا میخواهید در بازار فاركس سرمایه‌گذاری کنید، اما مطمئن نیستید که چگونه در این مورد پیش بروید؟ در خصوص دانش فني خودتان يا استراتژي‌هايتان شك داريد؟ آيا به دنبال كسب درآمد مطمئن هستيد اما نميتوانيد معاملات سودده انجام دهيد؟ حساب پم بهترین راه حل برای شماست!

  يك حساب پم چگونه کار می کند؟

  بسیاری از کارگزاری هایی که حساب های پم را ارائه می‌دهند، فهرست دقیقی از مدیران پول PAMM خود را در اختیار شما ميگذارند تا سرمایه گذاران بتوانند تحقیق کنند و تصمیم بگیرند که دوست دارند چه کسانی وجوه‌شان را مدیریت کنند. این لیست ها معمولاً شامل جزئیات عملکردهای تاریخی هر معامله‌گر و اطلاعات بیشتر در مورد آنها و روش معاملاتی آنها است. کارگزار یک سند وکالتنامه محدود (LPOA) ارائه می‌دهد که هر دو طرف آن را امضا می‌کنند و به مدیر پول این حق را می دهد که پول سرمایه گذار را تحت شرایط و ضوابط توافق شده مدیریت کند: البته سرمایه گذاران ممکن است در هر زمان آن را فسخ کرده و کنترل معاملات را در دست بگيرند. و در اين حالت وجوه آنها به آنها بازگردانده می‌شود. نظارت، بازبینی، نگهداری سوابق و غیره همه توسط کارگزاری ارائه دهنده حساب PAMM تسهیل و انجام می‌شود.

  آیا حساب پم مناسب شماست؟

  یک حساب پم ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید. یک حساب PAAM به شما امکان می‌دهد با دنبال کردن معامله گران موفق در حالی که یاد می‌گیرید چگونه استراتژی معاملاتی سودده و برنده خود را در طول زمان توسعه دهید، درآمد کسب کنید.

  تا قبل از این، تنها بروکر آلپاری که مخترع این نوع حساب ها بود به تبلیغ در این مورد می پرداخت که به همین دلیل افراد کمی اصلا اسم حساب پم را شنیده بودند. اما امروزه اکثر بروکرهای معتبر فارکس با تقلید از کارگزاری نام برده شروع به جذب مشتری برای فعالیت و سرمایه گذاری روی این حساب ها گرفته اند. ما هم در این مقاله سعی کردیم کامل توضیح دهیم که چگونه می بایست حساب پم بسازیم.

  از طرف دیگر پم به معامله گران موفقی که قصد مدیریت سرمایه دیگران را دارند نیز اجازه می دهد تا با خیال راحت و بدون دغدغه عقد قرارداد مدیریت سرمایه با آنها به صورت شخصی، با واسطه گری بروکر، بنابر میزان موفق بودن حساب خود سرمایه جذب کنند.

  هر چقدر که یک تریدر حساب سودده تری داشته باشد، طبیعتا تریدرهای بیشتری نیز مایل خواهند بود حساب خود را به حساب وی متصل کنند و در ازای کسب سود مناسب، درصدی از آن سود را تحت عنوان دستمزد به وی پرداخت کنند.

  نحوه کارکرد pamm

  مثالی از معامله با حساب پم

  فرض کنید شما معامله گری هستید که از بازدهی خوبی برخوردار هستید و در بروکر آلپاری حساب باز کرده اید و هم اکنون سه معامله گر اکانتشان را به شما متصل کرده اند. با فرض اینکه سرمایه خودتان 1000 دلار باشد، به سودهای زیر دست پیدا خواهید کرد:

  سود مشتری 7500 دلاری سود مشتری 15000 دلاری سود مشتری 30000 دلاری مجموع سود شما درصد سود ماهیانه شما
  420 840 1680 374 8%
  630 1260 2520 561 12%
  840 1680 3360 748 16%
  1050 2100 4200 935 20%
  1837.5 3675 7350 1636.25 35%

  مثال دیگری از نحوه تقسیم سود در معاملات حساب pamm را در شکل زیر مشاهده میکنید!

  PAMM Account

  مزایای حساب PAMM

  یک حساب پم به یک معامله‌گر اجازه می‌دهد تا پول دیگران را به راحتی مدیریت کند، فقط با معامله معمولی از طریق پلت فرم موجود خود. نرم افزار PAMM تمام محاسبات مورد نیاز را انجام می‌دهد. در واقع هیچ محدودیتی برای تعداد “مشتری” وجود ندارد که دارنده حساب PAMM می تواند برای آنها پول مدیریت کند. مدیر حساب می تواند از معاملات خود سود ببرد و درصدی از سود را از پولی که مدیریت می‌کند نیز بگیرد. وقتی معاملات خوب پیش می‌رود و سودآور است، همه چيز براي طرفين برد-برد است.

  یک مزیت ویژه ای که اين نوع حساب برای سرمایه‌گذار دارد این است که سرمایه‌گذار می داند که معامله‌گر سرمایه‌های شخصی خود را نيز به خطر می اندازد و نقش فردي در مععامله دارد، که باعث می‌شود اطمینان حاصل شود که معامله‌گر به همان شیوه ای کار می کندكه وافعا در توان و ظرفيتش دارد. و واقعاً در حد توان خود تلاش ميكند.

  اين حساب‌ها توسط کارگزاري کنترل می‌شود و سرمایه گذاران هم آرامش خاطر دارند زیرا می‌دانند که مدیر پول يا فرد معامله‌گر هیچ گونه قدرتی برای دسترسی به وجوهي که افراد سرمايه‌گذاري كرده‌اند ندارد و نمي‌تواند پول را از کارگزاری خارج كند و صرفا ميتواند با آن مانند بخشي از دارايي هاي خود تريد كند. این را با وضعیتی مقایسه کنید که سرمایه گذار باید چک بنویسد و آن را به مدیر پول تحویل دهد، ژس امنيت و آسودگي خاطر اينجا بيشتر است و مزیت بزرگی از حساب PAMM را مشاهده خواهید ميكنيد.

  معایب این حساب ها چیست؟

  بارزترین عیب حساب PAMM این است که همه طرفهای درگیر باید مشتری یک کارگزاری فاركس باشند. براي مثال شما كه ميخواهيد سرمايه خود را در معاملات يك تريدر وارد كنيد چاره اي نداريد جز آنكه در همان سيستم معاملاتي فرد مورد نظر ثبت نام و از حساب پم همان كارگزاري استفاده كنيد.

  اکثر کارگزاری‌های بزرگ حساب PAMM ارائه می‌دهند، اما راه حل های دیگری نیز در بازار موجود است که به نتیجه یکسانی می‌رسند، افراد می‌توانند بین کارگزاری های مختلف و پلتفرم های معاملاتی، مانند نرم افزار معاملات کپی یا اکسپرت کپی ترید، یا سایر مارک هایی که تنظیمات سبک PAMM را ارائه می‌دهند، ارتباط برقرار کنند.

  بنابراین می توان از کارگزاری‌هاي مختلف به يك حساب مد نظر نيز متصل شد. با این حال، در عمل اغلب یک مزیت فنی کوچک اما واقعی وجود دارد که همه طرفین از طریق یک کارگزاری و پلت فرم یکسان استفاده کنند و خطر مشکلات تاخير در معاملات یا خطاهای ارتباطی و فني را کاهش دهند.

  حساب پم کدام بروکر بهتر است؟

  خب حالا که به پتانسیل درآمدی حسابهای پم پی بردید، چه معامله گری سوددهی باشید چه نه، احتمالا تمایل زیادی به استفاده و سرمایه گذاری به این نوع پیدا کرده باشید. برای افتتاح حساب پم بروکرهای زیادی وجود دارند که شرایط بسیار متنوعی را نیز ارائه می دهند.

  بهترین بروکر برای حساب پم

  اما بهترین بروکر برای حساب پم هم بدون شک بروکر آلپاری است که منعطف ترین شرایط را چه برای سرمایه گذار و چه برای مدیر حساب فراهم کرده است. برای بررسی و افتتاح حساب پم در آلپاری اینجا کلیک کنید.

  HotForex PAMM Review

  حساب پم بروکر آلپاری

  این حساب هم همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری در حساب های پم این بروکر آلپاری است که میتوانید با خیال راحت در آن ترید کنید و معامله گری را با خیال راخت به یک تریدر خرفه ای بسپارید.

  حساب پم کم ریسک lucky pound

  در ادامه هم سه مورد از بهترین حساب های لیست شده در خود بروکر آلپاری به عنوان کم ریسک ترین و بهترین بازدهی با سابقه طولانی را برای شما آورده ایم که این موارد را هم میتوانید با کلیک کردن اینجا در نظر داشته باشید و تست کنید!

  سزمایه گذاری کم ریسک در فارکس

  حساب پم بروکر لایت فارکس

  در بروکر لایت فارکس هم امکانات فراوانی برای معاملات این چنینی یا کپی تریدینگ پم وجود دارد تا شما با خیال راحت بتوانید از آن ها استفاده کنید! حساب پم بروکر لایت فارکسمعاملات حرفه ای و حساب شده ای که میتوانید از هر کدامشان برای معاملات خود استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با حساب پم و ویژگی های مختلف اینجا کلیک کنید.

   

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۵ رای

  11 کامنت ها

  • با سلام اگر کسی در الپاری سود دهی بالا داشته باشد چطور میتونه در لیست تریدر های حساب pamm الپاری دیده شود تا بتونه دنبال کننده داشته باشه هم سود خودش بیشتر بشه هم یه سودی به دنبال کننده هاش برسونه؟ممنون میشم راهنمایی یا جوابتون رو به جیمیل بنده نیز ارسال کنین تشکر.

  • سلام
   اگه قرار باشه که پولمون تو حساب پم کم یا سوخت بشه پس این امضا قرارداد و ناظر بروکر چه فایده ای برای من دارن؟
   اینکه فقط تو سود شریکن و ضرری رو متقبل نمیشن چندان منصفانه و عقلانی نیست

   • سلام محسن یگانه عزیز! چقدر عجیب که یکی از خواننده های مطرح ایرانی به ترید فارکس روی آوردن😀 حرفتون درست هستش و کلا باید در نظر بگیرید که ترید روی حساب پم مثل این حالت هست که شما حسابتون رو به یک تریدر حرفه ای دادید که روش ترید کنه، آیا در این حالت اگر تریدر ضرر کنه میتونید پولی از تریدر پس بگیرید؟ پم هم به همین صورت هست برای همین عبارت (ریسک) در تمام فعالیت های سرمایه گذاری وجود دارد و شما به عنوان سرمایه گذار باید ریسک را در انتخابهای مختلف بررسی کنید و آن موردی را انتخاب کنید که ریسک کمتری به نظر خودتان دارد. اما هیچ گاه ریسک صفر نخواهد شد.

    • سلام
     ممنون از لطف و محبت شما دوست عزیز
     والا من تا بحال سود و خیری ازاینکه مدیریت حسابمو بدم دست کسی نبردم. خودم ۱۰۰۰ دلار رو ظرف دو هفته رسوندم به ۱۱۰۰۰ هزار دلار ولی نادونی کردم و مدیریت حسابمو دادم به یکی ازین تریدهای به اصطلاح مدعی و حرفه ای که ظرف یه هفته حسابمو کال مارجین کرد و بعدشم منو از همه جا بلاک کرد و بای بای ….و البته یه بار دیگه به یکی دیگه اعتماد کردمو بازم همون روال قبلی اتفاق افتاد حسابم کال شد
     بعدش رسیدم به این باور که. کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من

     • سلام
      ینی تو الپاری و حساب پم تریدرهایی که حساب دارن پولتو خوردن؟
      یا اینکه تو دنیای واقعی دادی دست یه آشنا؟

   • سلام سعید جان. بروکر روبوفارکس با ایرانی ها کار نمی کند. اگر خارج از ایران زندگی می کنید و پاسپورت غیر ایرانی دارید، بله میتونید از سرویس پم روبوفارکس استفاده کنید.

  • وقتی اکانت دمو رو به مرحله سود دهی رسوندم و خواستم با اکانت واقعی کار کنم، مبلغ 1500 دلار ریختم تو حساب و خواستم مطمین تر کار کنم و 200 دلار رو تو یه حساب ریختم که خودم ترید کنم و 1300 دلار تو یه حساب پم سود ده که 35000 دلار موجودی صاحب حساب بود و 75000 دلار کل حساب.

   متاسفانه در عرض 1 هفته مبلغ 119 دلار بهم برگردونده شد، چون مدیر حساب ضرر کرد. به همین راحتی. منم در عرض 4 ماه همون 200 دلار رو رسوندم به همون 1500 دلار و دور حساب پم رو خط کشیدم

   • سلام حسین جان
    بله متاسفانه این مشکل ها وجود داره، همون قد که احتمال داره شما در یک حساب پک سرمایه گذاری کنید و در عرض یک هفته موجودیتون رو 3 4 برابر کنید، همون قدر هم احتمال هستش که حسابتون از بین بره.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *