هدف قیمت یا Price Target چیست؟ در بورس و فارکس به راحتی سود کنید!

هدف قیمت یا Price Target چیست؟

 • هدف قیمت یا Price Target چیست؟
  هدف قیمت ، پیش بینی تحلیلگر از قیمت آتی اوراق بهادار یا ارزش ارز ها در فارکس است. اهداف قیمت می تواند مربوط به انواع اوراق بهادار باشد ، از محصولات سرمایه گذاری پیچیده گرفته تا سهام در بورس و اوراق قرضه. هنگام تعیین هدف قیمت سهام ، یک تحلیلگر سعی می کند ارزش سهام را مشخص کند و بگوید قیمت آن در 12 یا 18 ماه آینده کجا خواهد بود. در نهایت ، اهداف قیمت به ارزیابی شرکتی که سهام را منتشر می کند بستگی دارد.

  عموماً تحلیلگران اهداف قیمت خود را در گزارشهای تحقیقاتی در مورد شرکتهای خاص ، همراه با خرید ، فروش و توصیه هایی برای سهام شرکت ها منتشر می کنند. اهداف قیمت سهام اغلب در رسانه های خبری مالی نقل شده است.

  نکات کلیدی

  1. هدف قیمت ، پیش بینی تحلیلگر از قیمت اوراق بهادار یا پیش بینی یک تریدر با سابقه نسبت یک جفت ارز در آینده است ، که بر اساس آن تحلیلگر معتقد است که ارزش سهام نسبتاً مناسب است یا گمانه زنی میکند که خرید یک ارز در مقابل ارزی دیگر سود اور است .
  2. تحلیلگران عوامل اساسی و فنی متعددی را برای رسیدن به هدف قیمت در نظر می گیرند.
  3. تحلیلگران به طور کلی اهداف قیمت خود را همراه با خرید ، فروش و توصیه های خود برای سهام منتشر می کنند.
  4. اهداف قیمت برای یک اوراق بهادار متفاوت می تواند به دلیل روشهای مختلف ارزیابی توسط تحلیلگران ، معامله گران و موسسات باشد.

  درک مفهوم تارگت قیمت

  هدف قیمت ، قیمتی است که بر اساس آن یک تحلیلگر معتقد است که سهام یا نسبت یک جفت ارز در فارکس نسبت به ارزش پیش بینی شده و تاریخی آن منطقی ارزیابی می شود. هنگامی که یک تحلیلگر تارگت قیمت سهام خود را افزایش می دهد ، به طور کلی انتظار افزایش قیمت آن سهام را دارد.

  برعکس ، کاهش قیمت ممکن است به این معنی باشد که تحلیلگر انتظار دارد ارزش آن دارایی کاهش یابد. اهداف قیمت یک عامل ارگانیک در تجزیه و تحلیل مالی هستند. با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدید می توانند با گذشت زمان تغییر کنند.

  درک مفهوم تارگت قیمت

  عواملی که در بورس به تعیین هدف قیمت کمک می کند

  هدف قیمت بر اساس مفروضات مربوط به عرضه و تقاضای یک اوراق بهادار ، سطوح فنی و مبانی است. تحلیلگران و موسسات مالی مختلف از روش های مختلف ارزیابی استفاده می کنند و شرایط اقتصادی متفاوتی را هنگام تصمیم گیری در مورد قیمت تعیین می کنند.

  برای تحلیلگران فاندامنتال، یک روش معمول برای تشخیص هدف قیمت سهام ، ایجاد چند برابر نسبت قیمت به درآمد (P/E)-با ضرب قیمت بازار در درآمد 12 ماهه شرکت است. در برخی موارد ، به ویژه در سهام ناپایدار ، تحلیلگران به دنبال راهنمایی های بیشتری برای تعیین اهداف قیمت خود هستند که می تواند شامل ترازنامه شرکت و سایر صورتهای مالی و مقایسه آنها با نتایج تاریخی ، اقتصاد جاری و محیط رقابتی ، مطالعه سلامت مدیریت شرکت و تجزیه و تحلیل سایر نسبت ها.

  تحلیلگران تکنیکال هم از اندیکاتور ها ، پرایس اکشن ، آمار ، روندها و حرکت قیمت برای سنجش قیمت آتی اوراق بهادار استفاده می کنند. یکی از راه هایی که آنها به هدف قیمت می رسند ، یافتن مناطق پشتیبانی و مقاومت مشخص است. یک تحلیلگر این کار را با نمودار قیمتی انجام می دهد که حداقل بین دو بالاترین و پایین ترین حد حرکت می کند بدون اینکه از هر نقطه در این بین به بالا یا پایین برسد.

  ملاحظات مهم در مورد اهداف قیمت Price Target

  • برای معامله گران معمولی
   معامله گران به طور کلی به دنبال خروج از پوزیشن خود در یک سهم زمانی هستند که ارزش مورد انتظار مبادلات مشخص شده باشد. اگرچه اهداف قیمت می تواند به معامله گران در درک زمان خرید یا فروش سهام کمک کند ، اما معامله گران می توانند و باید اهداف قیمت خود را برای ورود و خروج از موقعیت ها تعیین کنند.
  • اگر سرمایه گذار پیچیده ای هستید!
   برای سرمایه گذاران خاص، فرض هایی که بر اساس اهداف قیمت تحلیلگران است ، همیشه آشکار نیست. سرمایه گذاران باید از اهداف قیمت و توصیه های تحلیلگران به عنوان بخشی از دقت در سرمایه گذاری خود استفاده کنند ، که می تواند شامل بررسی منابع مالی و پرونده های قانونی شرکت و سایر منابع باشد.

  با وجود دقیق ترین تجزیه و تحلیل ها باز هم ما نمی توانیم به طور قطعی از قیمتی که سهام یا دارایی یا هرز ارز دیگری در آینده معامله می شود مطلع شویم. با این وجود ، هنگامی که یک تحلیلگر برجسته هدف قیمت خود را تغییر می دهد ، می تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمت اوراق بهادار داشته باشد.

  تارگت های قیمتی برآورد قدرتمندی هستند

  تارگت های قیمتی برآورد قدرتمندی هستند

  پیش بینی دقیق حرکت قیمت اوراق بهادار بر اساس پیش بینی ، احتمال ، ابزارهای متعدد و تجربه زیاد است. با این حال ، حتی برای حرفه ای ترین افراد ، هدف قیمت هنوز یک حدس محاسبه شده است. برخی از مدیران سبد سهام معتقدند که اهداف قیمت ، همراه با گزارشات تحقیقاتی ، عمدتاً به عنوان ابزارهای بازاریابی برای کارگزاری ها و بانک های سرمایه گذاری عمل می کنند تا در تضمین تضمین آنها علاقه ایجاد کنند.

  در اینجا به سوالات مهمی پیرامون اهداف قیمتی پاسخ داده ایم:

  1. اهداف قیمت چگونه محاسبه می شوند؟
   اهداف قیمت سعی می کنند پیش بینی کنند که ارزش یک اوراق بهادار مشخص در آینده چقدر خواهد بود. تحلیلگران سعی می کنند با طرح قیمت آینده اوراق بهادار با استفاده از ترکیبی از داده های اساسی و مفروضات آموزش یافته در مورد ارزش گذاری آینده اوراق بهادار ، این سوالات اساسی را برآورد کنند.
  2. آیا اهداف قیمت دقیق هستند؟
   علیرغم تلاشهای خوب تحلیلگران ، هدف قیمت یک حدس با واریانس پیش بینی تحلیلگران است. برآورد آنها از عملکرد آینده مطالعات نشان داده اند که از نظر تاریخی ، میزان صحت کلی برای اهداف قیمت با افق های 12 تا 18 ماه حدود 30 درصد است. با این حال ، اهداف قیمت می توانند احساس سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار دهند ، به ویژه اگر از تحلیلگران معتبر ناشی شوند.
  3. اهداف قیمت کجا دقیق در یافت می شوند؟
   شما در صفحه سیگنال فارکس تریدر نووا میتوانید اهداف دقیق پیش بینی های قیمتی و حساب شده را به دست بیاورید! عموماً تحلیلگران اهداف قیمت خود را در گزارشهای تحقیقاتی در مورد شرکتهای خاص ، همراه با خرید ، فروش و توصیه هایی برای سهام شرکت منتشر می کنند. اهداف قیمت سهام اغلب در رسانه های خبری مالی نقل شده است.

  برای مطالعه بیشتر به این مقاله مراجعه کنید!

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.