اندیکاتور 3 Line Break برای متاتریدر4

 • در این مقاله در ادامه مباحث آموزش فارکس قصد داریم توضیحاتی در خصوص نصب و عملکرد یکی از اندیکاتورهای جالب و موثر متاتریدر4 در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این نشانگر همان اندیکاتور 3 Line Break برای متاترید 4 است. ابتدا اجازه دهید در مورد نصب آن شما را راهنمایی کنیم:

  1. ابتدا برای ملاحظه بهتر نحوه مشاهده قیمت را از کندل استیک به بار تغییر دهید.
  2. تنظیمات اندیکاتور را کامل مطالعه کنید. شما می توانید به جای شکست 3خط از 2 یا 5 خط هم استفاده کنید. برای اینکه بهتر متوجه شوید، ادامه این توضیحات را بخوانید.

  ما از پیش فرض 3 برای توضیح استفاده می کنیم.

  چگونه با اندیکاتور 3 Line Break معامله کنیم؟

  این اندیکاتور بر اساس متد شکست سه خط بر روی نمودار نوشته شده است. این متد برروی قیمت استوار است و اصلا تاثیر زمان را برروی معاملات در نظر نمی گیرد.

  نکته مهم دیگری که در این اندیکاتور حائز اهمیت است این مسئله است که قیمت بسته شدن هر کندل اهمیت دارد نه سایه‌ی بالایی و پایینی آن کندل.

  اندیکاتور شکست 3 خط

  قوانین نموداری اندیکاتور شکست 3 خط

  • اگر قیمت صعود کند و بالاتر از ساسا بار قبلی بسته شود، یک بار آبی تشکیل می شود.
  • اگر قیمت نزول کند و یک کف جدید بسازد و پایین تر از بار قبلی خود بسته شود، یک بار قرمز تشکیل می شود.
  • اگر قیمت نتواند سقف و کف بار قبلی خود را بشکند، یک بار همرنگ با بار قبلی خود تشکیل می شود.

  این تمام ماجرا نیست، اگر قیمت با روندی قوی بتواند سه بار قوی پشت سر هم بسازد به شرطی که هرکدام، سقف یا کف قبلی خود را بشکند، برای اینکه رنگ بار تغییر کند، باید بار بعدی کف یا سقف سه کندل قبل خود را بشکند.

  در نمودار شکست سه خط همانطور که از نامش مشخص است، تحلیل قیمتی نمودار در مورد شکستن سه خط است. برگشت دو خط می تواند در محدوده معاملاتی یا به عنوان ادامه روند بزرگتر رخ دهد اما از طرف دیگر، شکستن سه خط نشان دهنده یک حرکت قوی‌تر است که می‌تواند نشان دهنده وارونه شدن روند باشد. وارونه شدن روند صعودی زمانی اتفاق می‌افتد که سه خط آبی ایجاد شود و یک خط قرمز هم مسیر صعودی این سه خط را بشکند. وارونه شدن نزولی زمانی اتفاق می افتد که سه خط آبی ایجاد شود و یک خط قرمز قسمت پایینی این سه خط را بشکند.

  همانطور که از ظاهر اندیکاتور پیداست، بسیار تمیز و منظم روی چارت نمایش داده می شود و چارت را شلوغ نمی کند.

  **اصلا و تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود که فقط با یک اندیکاتور شروع به معامله کنید. اندیکاتورها ابزار کمکی هستند، از آنها در کنار استراتژی و متد معاملاتی تست شده ی خود استفاده کنید.**

  اندیکاتور شکست 3 خط -2

  از این اندیکاتور می توان در کنار متدهای پرایس اکشن به خوبی استفاده کرد جهت تایید تغییر روند و یا تایید روند جاری.

  الگوها در اندیکاتور 3 Line Break

  الگوهای کلاسیک نیز در نمودارهای Three Line Break قابل اجرا هستند. الگوهای دو پایین، دو بالا، سر و شانه، مثلث و مثال‌های دیگر نیز می‌توانند در این نمودارها شکل بگیرند. نمودار زیر مواد Vulcan Materials (VMC) را با یک مثلث متقارن بزرگ نشان می دهد که از ژانویه تا مه شکل می گیرد. سهام در اوایل ماه مه با کاهش شدید خط روند پایین و حمایت را شکست.

  Three Line Break الگوها در اندیکاتور

  نتیجه‌گیری و لینک دانلود

  نمودارهای Three Line Break مانند برخی دیگر از اندیکاتورهای ژاپنی، با تمرکز منحصرا بر تغییرات قیمت، سر و صداهای اضافی در چارت‌های قیمتی را تصفیه می‌کنند. خطوط تغییر نمی‌کنند مگر اینکه قیمت به مقدار مشخص و قابل توجهی تغییر کند. بر خلاف نمودارهای Point & Figure، که از اندازه ثابت استفاده می کردند، در این اندیکاتور تغییرات به محدوده 2 خط آخر بستگی دارد. این محدوده می تواند کمی متفاوت باشد. توانایی فیلتر کردن نویز، این نمودارها را با توجه به تعیین روند اصلی بسیار مفید می‌کند و به راحتی می توان فراز و فرودهای مهم در چارت قیمتی را تشخیص داد. با در اختیار داشتن این اطلاعات، تریدرها می‌توانند روندهای صعودی را با بالاترین و پایین‌ترین و یا روندهای نزولی با پایین‌ترین و بیشترین سطوح را شناسایی کنند. مانند همه اندیکاتورها و نشانگرهای دیگر، نمودارگران باید از سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی برای تأیید یا رد یافته های خود در نمودارهای Three Line Break استفاده کنند.

   

  دانلود اندیکاتور: 3LineBreak   ⇓

   

   

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.