چگونه با بی حوصلگی در تریدینگ مقابله کنیم؟

چگونه با بی حوصلگی در تریدینگ مقابله کنیم؟

 • بی حوصلگی در تریدینگ آفت بزرگی است که در این متن روش های مقابله با آن را شرح می دهیم! بی حوصله شدن خیلی اوقات باعث کنار کشیدن خیلی تازه کار ها در فارکس از تریدینگ و معامله گری می شود. ترید چه با جفت ارز ها در فارکس باشد، چه ارز دیجیتال یا معاملات باینری آپشن، معمولاً با پول و ریسک مرتبط است به همین دلیل چیزهایی است که بیشتر مردم آن را بسیار هیجان انگیز می دانند.

  با این حال، حقیقت این است که برخلاف ظاهر هیجان انگیز اما در باطن اقدامات و کارهای زیادی در پشت صحنه نیاز است و وحود دارد که بسیاری از تازه‌کارها از آن بی خبراند و وقتی پای انجام آن می رسد با شروع فشار های آن ها و کسالت بار بودن برخی از آن ها تریدری را ترک می‌کنند.

  دلایل شایع بی حوصلگی در تریدینگ

  کسانی که شروع به کار می کنند ممکن است از این که متوجه شوند ساعت های زیادی را باید پشت سیستم برای تجزیه و تحلیل داده های اقتصادی، مطالعه نمودارها، جستجوی بهترین سیستم معاملاتی و آپدیت نگه داشتن دانش و مهارت های معاملاتی خود و نگارش ژورنال معاملاتی شان باید وقت بگذارند، شگفت زده شوند.

  این فقط یک طرف ماجراست طرف دیگر این است که معامله گر روزهایی در پیش رو دارد که بازار در یک محدوده گیر کرده و به اصطلاح رنج میزند و به دلایل مختلف کاتالیزور خوبی برای حرکت بازار و در نتیجه معامله وجود ندارد. می دانید که برای انجام یک معامله خوب باید صبور بود و عجله نکرد و اگر با عجله و بی حوصلگی و صرفا از روی رفع تکلیف ذهنی معامله کنید شاید نتیجه خیلی بدی برای شما به همراه داشته باشد. به نظر می رسد این موارد در شما هم به تدریج باعث بی حوصلگی در تریدینگ شود.

   بی حوصلگی در تریدینگ

  علاوه بر موارد بالا حتی ممکن است زمان‌ هایی نیز در بازار وجود داشته باشد که خطرات واقع شده و کاهش‌ ها یا ضرر های عظیم بتوانند استرس زیادی برایتان  ایجاد و به همراه داشته باشند و تمام هیجانات مثبت معاملات را از بین ببرند. در این موارد، این ایده که ترید و تجارت فارکس “کار بیهوده و حوصله سر بری است” نیز ممکن است در شما قوت بگیرد و شما را خسته کند و بی انگیزگی مضاعفی به شما تحمیل کند.

  چگونه می توانید بر بی حوصلگی در تریدینگ غلبه کنید؟

  یک اصطلاح رایج انگلیسی با این مضمون وجود دارد که : «دست‌های بیکار، زمین بازی شیطان هستند». اما آیا می‌دانستید که عدم انجام معامله یا بی حوصلگی در تریدینگ، ممکن است واقعاً برای معاملات فارکس شما مفید باشد؟

  وقتی ذهن شما با انواع نویزهای بصری، صوتی و احساسی منفجر می شود، شنیدن آنچه بازارها می گویند سخت است. تمام محرک های مضر بیرونی را باید از ذهن خود خارج کنید و شاید اینکه حوصله تان سر برود و با بی حوصلگی دست از معامله بکشید بهتر باشد تا اینکه با سختی سعی و تلاش بیهوده کنید تا از بازار سیگنال های واهی خارچ کنید!  حواس پرتی ممکن است شما را از تمرکز بر شناخت الگوهای نمودار باز دارد. یا می توانند بر توانایی شما در پردازش اطلاعات بازار و واکنش به موقع به شرایط متغیر بازار تاثیر منفی بگذارند.

  بنابراین، در حالی که فقدان محرک ها ممکن است برای شما کسل کننده به نظر برسد، به شما فرصتی می دهد تا به حالت اولیه برگردید و خیال خود را راحت کنید که فقط با محرک های درست معامله میکنید. و زمانی که ذهن شما از هدف اصلی پرت نمی شود، می توانید با بازار هماهنگ تر شوید.

  چگونه می توانید بر بی حوصلگی در تریدینگ غلبه کنید؟

  اشتباه در کنترل بی حوصلگی در معاملات

  اما مشکل اینجاست که اکثر معامله گران فارکس نمی توانند لحظات کسل کننده را تحمل کنند. سریع خسته می شوند و یا از کوره در میروند که این بازار هیچ نشانه ای از رشد و حرکت درست ندارد! پس اگر تا به حال حوصله تان سر رفته است، پس از احساس ناامیدی ناشی از آن نیز مطلع هستید.

  شما می خواهید احساس بهره وری داشته باشید، بنابراین سخت به دنبال کارهای مرتبط با ترید هستید شخصا برخی از معامله گران را می شناسیم که اینگونه هستند و رفتار های ناشی از این طرز تفکر در عملکردشان دیده می شود. آنها وقتی حوصله شان سر می رود، سعی می کنند جای خالی یک کار درست که هنوز وفتش نرسیده است را با معاملات اشتباه و بیش از حد و اجبار به معاملات غیر حرفه ای پر کنند.

  برخی حتی در نهایت تحمل ریسک خود را فقط برای به دست آوردن هیجان قبلی بالا می برند. گاهی اوقات آنها برنده می شوند، اما در بسیاری از موارد، موجودی سپرده و حساب آنها متحمل ضربه های خطرناکی می شود.

  کسالت  چیز خوبی است اگر به درستی مدیریت شود!

  فقدان محرک ها به شما این امکان را می دهد که خود را در یک حالت آرام و صلح آمیز قرار دهید که در آن بتوانید واقعاً بر اهداف تجاری خود تمرکز کنید. این باید هدف شما باشد زیرا تصمیمات تجاری خوب معمولاً از یک ذهن آرام و جمع گرفته می شود.

  اشتباه در کنترل بی حوصلگی در معاملات

  1. به خود یادآوری کنید که اشکالی ندارد که استراحت کنید.
  2. افکار خود را منظم و مرتب کنید.
  3. احساسات خود را روی کاغذ بیاورید تا بتوانید در خصوص آن درست و منطقی تصمیم بگیرید.
  4. اهداف تجاری خود را دوباره تنظیم کنید و بر تلاش های سازنده تر تمرکز کنید.
  5. به هیچ عنوان به زور یا اجبار معامله نکنید و بدانید یک معامله درست و حساب شده حتی اگر به ضرر برسد بهتر از ده معامله ای است که از سر بی تحملی و بی حوصلگی انجام شود.

  ممنون از اینکه تا اینجا همراه ما بودید در این مقاله سعی کردیم توضیح کامل و دقیقی در زمینه بی حوصلگی در ترید و معاملات خدمت شما ارائه کنیم، در پایان باید مجدد بادآور شویم کسالت و بی حوصلگی در معاملات فارکس لزوما چیز بدی نیست. احساس کسالت فقط در ذهن و بدن شما است که دارد به شما می گوید همه چیز در سر جای خود قرار دارد و زمان و وقت آن است که صبور باشید و اجازه دهید همه چیز به سراغ شما بیاید.

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.